امـــتیازات ویـــــژه
امتیازات ویژه‌ی موسسه‌ی آموزش عالی مهندسی برق ارومی
  1. میانگین تعداد دانشجویان هر رشته در کلاس تقریباً ۱۲ نفر است.
  2. موسسه‌ی آموزش عالی مهندسی برق ارومی تنها موسسه‌ایی در سطح کشور است که فقط در مقطع تحصیلات تکمیلی فعالیت کرده و فاقد دوره‌های کاردانی و کارشناسی است. لذا موسسه، محیطی بسیار آرام و مناسب برای تحقیق و پژوهش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد را فراهم آورده است.
  3. موضوعات ارائه‌شده‌ی پایان‌نامه برای دانشجویان موسسه، پیشرفته و عملی می‌باشند که این موضوع، ارومی را از سایر موسسات و حتی برخی از دانشگاه‌های معتبر کشور متمایز می‌کند.
  4. با توجه به اینکه ارومی یک موسسه‌ی دانش‌بنیان است، امکان ایجاد اشتغال برای دانشجویان ممتاز بعد از فارغ‌التحصیلی را فراهم می‌نماید.
امتیازات ویژه‌ی موسسه‌ی آموزش عالی مهندسی برق ارومی برای دانشجویان خاص
  1. دانشجویان بومی فارغ‌التحصیل رشته‌های الکترونیک از دانشگاه‌های ارومیه، تبریز و دانشگاه‌های دولتی تهران با معدل حداقل ۱۵ در درس‌های تخصصی، علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه، مبلغی به عنوان Research Assistantship دریافت خواهند‌نمود.
  2. همچنین این دانشجویان، در شغل مهندسی عالی با کار علمی پیشرفته برای ایجاد تکنولوژی در یکی از شرکت های Hi-Tech وابسته به گروه فناور اورمیا مشغول به کار خواهند‌شد.
امتیازات ویژه‌ی موسسه‌ی آموزش عالی ارومی برای دانشجویان ممتاز
  1. پذیرفته‌شدگان با رتبه بهتر از ۱۰۰۰ و پذیرفته‌شدگان بومی با رتبه بهتر از ۱۵۰۰، از پرداخت ۱۰۰% شهریه معاف‌اند. از نیمسال دوم، مشمول بند سوم خواهند‌بود.
  2. پذیرفته‌شدگان با رتبه بهتر از ۱۵۰۰ و پذیرفته‌شدگان بومی با رتبه بهتر از ۲۵۰۰، از پرداخت ۵۰% شهریه معاف‌اند. از نیمسال دوم، مشمول بند سوم خواهند‌بود.
  3. پذیرفته‌شدگان بومی در طول تحصیل، با توجه به معدل ترم قبل (حداقل ۱۸) و رتبه‌ی آنان در میان دانشجویان آن دوره، می‌توانند از تخفیف ۱۰۰% شهریه، به غیر از شهریه‌ی پایان‌نامه، استفاده نمایند (حداكثر ۲۰% دانشجویان دوره).
  4. پذیرفته‌شدگان بومی در طول تحصیل، با توجه به معدل ترم قبل (حداقل ۱۷) و رتبه‌ی آنان در میان دانشجویان آن دوره، می‌توانند از تخفیف ۵۰% شهریه، به غیر از شهریه‌ی پایان‌نامه، استفاده نمایند ( حداكثر ۲۰% دانشجویان دوره).