خـــــــــبر
به ابتکار موسسه‌ی آموزش عالی ارومی، نخستین هم‌اندیشی بین‌المللی فناوری-اقتصادی اورمیا، اول و دوم شهریور ۱۳۹۴ در محل موسسه برگزار شد.

هدف از این هم‌اندیشی که به ابتکار موسسه‌ی آموزش عالی ارومی و با مشارکت شرکت نیمه‌هادی اورمیا و شرکت سیستم قدرت اورمیا برگزار شد، تعامل و ارائه راهکارهای موثر و عملی در مورد مشکلات پیش روی صنایع Hi-Tech کشور و همچنین ایجاد ارتباط موثر بین دانشگاه و صنعت مدرن و تاثیر بنیادی آن‌ها در شتاب‌بخشی به رشد تکنولوژیک–اقتصادی کشور بود.
همچنین از چند تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ی برگزار‌کنندگان مانند مبدل آنالوگ-به-دیجیتال ۱۲ بیتی با سرعت یک میلیارد نمونه در ثانیه، مبدل آنالوگ-به-دیجیتال ۱۴ بیتی با سرعت ۵۰۰ میلیون نمونه در ثانیه، مبدل دیجیتال-به-آنالوگ ۱۴ بیتی با سرعت ۳٫۴ میلیارد نمونه در ثانیه، سنسور تصویر رنگی CMOS، سیستم آبیاری هوشمند زیرسطحی و نسل جدید USB3.1 به عنوان نمونه‌هایی از ارتباط موثر صنعت مدرن و دانشگاه پیشرفته رونمایی گردید.
این هم‌اندیشی که با شرکت مسئولین بلند‌پایه‌ی کشوری، استانی و محققین صاحب‌نام ایرانی داخل و خارج از کشور برگزار شد، مورد حمایت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، پژوهشکده‌ی میکروالکترونیک دانشگاه ارومیه، دانشگاه صنعتی ارومیه، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت مخابرات آذربایجان غربی و پارک فناوری الکترونیک ارومیه قرار دارد.

۰۳ شهریور ۱۳۹۴